Uluslararası Çikolata Festivali'ne Çeyrek Kala

Hikayesi 4000 yıl öncesine uzanan, Amazon ormanlarının derinliklerinden gelen kakao mucizesi çikolataya dönüştüğü günden beri İnsanoğlu'nun vazgeçilmez lezzeti.


Kent kültürle doldukça, paylaşımlar artmaya, insanlar ortak paydalarda buluşmaya başladı. Buluşmaların en lezzetlisi çikolata geniş kitleleri bir araya getirmeye hazırlanıyor. İstanbul’un festivallerinin en yenisi Çikolata Festivali, vazgeçilmez lezzetini kentin merkezine taşıyarak kalpleri mutlulukla doldurmaya aday. 2017 yılının buluşma noktası ise tarih ile kültür ve medeniyeti buluşturan Tarihi Sirkeci Garı. 20 – 23 Nisan tarihleri arasında, bu büyüleyici mekanda festival kapsamında ortak paydası lezzet olan binlerce kişi biraraya gelecek.

TATU Creative Solutions, ThePartners ve Medya Doktoru Yapım tarafından hayata geçirilen proje ile İstanbul, çikolatanın mucizevi yolculuğuna tanıklık edecek. Ulusal ve uluslarası çikolata firmalarının yanısıra artizan çikolatacılarının ayrı bir platform dahilinde yer alacağı festival hem ziyaretçiler hem de katılımcılar tarafından şimdiden heyecanla bekleniyor.

Festival kapsamında workshoplar, usta şefler tarafından özel seminerler ve söyleşiler, çikolatanın teknoloji ile buluştuğu birbirinden farklı uygulamalar, interaktif festival deneyimi ile çikolataya dair merak edilen her şey tüketici ile buluşacak. Tabiki bu vazgeçilmez lezzetin tutkunu olan çocuklar da kendileri için birbirinden eğlenceli aktiviteler ile hazırlanan kidszone alanında festival keyfini doyasıya yaşayacak.

Çikolata Festivali 20- 21 Nisan tarihlerinde 10:00 – 20:00, 22-23 Nisan tarihlerinde ise 10:00 – 22:00 saatleri arasında tüm çikolata tutkunlarını Tarihi Sirkeci Garı’nda ağırlayacak. Biletler 14 Şubat tarihi itibarıyla Biletix’de.

Detaylı bilgi için: info@cikolatafestivali.com 

  • PAYLAŞ:
YORUM YAP
ETİKETLER TATU Creative Solutions, ThePartners, Medya Doktoru Yapım, Ulusal ve uluslarası çikolata Firmaları, Tarihi Sirkeci Garı, Biletix, İstanbul Etkinlikleri, İstanbul Cemiyeti